| MrLove4ever a întrebat:

Ajutati-ma, va rog!
Tocmai am pornit laptopul si imi apare excranul negru fara nicio iconita, fara nimic. L-am pornit si oprit de cateva ori, dar degeaba.
In schimb, imi apare o fereastra in care este ceva cu numele "Driver Scanner" - imi apare chestia asta si zice sa o instalez.
Aseara mergea. Ce DUMNEZEU pot sa-i fac?
Va rog, ajutati-ma! sad

13 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Ai prins un virus din cate vad eu...trebuie sa instalezi windows sau mai bine da un sistem restore.

| Ercjiaai a răspuns:

Trebuie sa reinstalez windows-ul ca ai virus.

| MrLove4ever explică (pentru Ercjiaai):

Ok. Acum o sa par retardata, dar nu stiu sa reinstalez windows-ul. laughing

| Happinessssss a răspuns:

Buna.
Si eu am avut aceeasi problema.
Aceasta problema este datorata unui virus. big grin Probabil ai luat acest virus fiindca ai descarcat prea multe chestii. Asta a fost cauza mea puppy dog eyes
Trebuie sa instalezi din nou windows-ul, si o sa fie ok. happy
Hei, bafta!
Funda, amice? love struck puppy dog eyes

| narcis14 a răspuns:

Pare a fii un virus. Merge sa intri in safe mod?

| MrLove4ever explică (pentru narcis14):

Am widows 8 si nu merge sa intru in safe mode. sad Ce sa fac? sad

| narcis14 a răspuns (pentru MrLove4ever):

Vrei sa salvezi datele sau sa reinstalezi windowsu? Faza cu salvarea de date e relativa

| MrLove4ever explică (pentru narcis14):

Vreau sa mearga din nou.

| K0sti a răspuns (pentru MrLove4ever):

E na, ia cauta, ca de aia ai Google, sa vezi cum intri in safe mode la win 8!
Oricum, te paste o reinstalare! Daca nu stii sa reinstalezi, il duci la service, ca de aia exista service-uri!

| MrLove4ever explică:

S-a rezolvat. happy Multumesc!

| STEFANREACTOR a răspuns:

Se poate intra in safe mode in windows 8 de obicei merge daca la boot-are apesi f4 dar mai ai si optiunea repair your computer pentru aceasta apasa f8. Daca intri in safe mode poti incerca sa rulezi o scanare cu antivirusul daca nu poti ultima otiune e sa reinstalezi windows-ul avand grija ca ai un antivirus bun de preferinta avast free antivirus pentru ca are si mod de scanare la boot-are si mentine programele actualizate ca sa diminuezi riscurile dar nu prea o sa ai probleme cu virusii daca iti instalezi avast pentru ca e foarte bun si e gratis. Revenind la reparare cand esti in safe mod ai putea sa stergi programele recente despre care ai crede ca ar fi cauza problemei.

| narcis14 a răspuns (pentru STEFANREACTOR):

Avastul cica e bun laughing)

| NistorDumitru a răspuns:

Nu e greu sa instalezi un windows. daca are cineva apropiat de al tau windows pe CD roaga-l sa til imprumute dupa care il bagi in pc sau laptop si camd iti apare sa dai tab apesi pe tab si te duci la meniu pcului si mai incolo iti zic dar asteapta sa deschid si eu pcul