| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Ajutoor! Am un laptop Asus (X541U ) si nu pot intra in Bios, nu merge F1/2/del/nimic.Nu am windows pe el, acum incerc sa pun win10 de pe Cd ar imi trebuie Bios si nu pot intra in el.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai daca nu ai nici un SO pe el atunci introdu dvd-ul cu windows si clicuieste una din taste pana incepe instalarea! Nu trebuie sa intri in bios!

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru lpavel):

Am introdus Cd cu windows si la Boot settings am doua variante, dar nici una nu este cea vu Cd-ul.Help

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru lpavel):

La ceilalti am vazut ca se baga in Boot menu dar eu nu am aceleasi variante de setari si put si simplu nu merge.Am pus Cd in laptop dar nu vrea, am incercat toate tastele posibile

| lpavel a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Daca ai intrat in bios atunci la : Advanced, Pune cititorul dvd sa fie primul daca nu iti arata s-ar putea sa nu fie bun cititorul, iti mai ramane sa instalezi de pe un stick usb, pe care iarasi trebuie sa-l pui primul in acea lista daca vei decide sa instalezi de pe ea... Bafta!

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru lpavel):

Dami te rog Facebook tau sa discutam

| lpavel a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Ti-am trimis PM!