| maneavlad a întrebat:

Salut,am vrut sa instalez windows 7 ultimate x64 pe un calculator nou care avea pus freedos(habar nu am ce e ala ) ma rog Totul a mers bine, am intrat in bios am setat sa imi ia windowsu de pe stick(piratat) si l-am pornit, am instalat eu acolo pana la un punct unde mi-a dat o eroare cmd.exe unde aveam 3 optiuni CANCEL; TRY AGAIN; CONTINUE am ales try again si a continuat normal, avea 1, 5 ocupati de freedos pe care l-am sters si vreo 985 neformatati unde am bagat windowsu a mers bine, dar si-a dat in bara la al 3-lea restart automat unde nu a mai pornit ci a ramas bocat cu logoul pc-ului pe ecran si nici un bios nu mai pot sa intru...ce sa ii fac? Tin sa mentionez ca are garantie help pls

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu poti intra in BIOS, atunci e problema in garantie.
Du-l inapoi, cu FreeDOS (restul sters).

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Asa se instasleaza windows...aoleu!
Fa partitii taicule mai intai, formateaza-le, aliniaza-le si dupa aia te apuci de instalat...

| CuriousStuff a răspuns:

Fa-ti un alt stick cu un alt windows. poti si cu aceeasi varianta dar din alta parte si incearca sa-l instalezi. Nu aveai cum sa strici BIOS-ul... Daca totusi nu poti face nimic du-te la un service si zi-le lor sa-ti instaleze windowsul si daca nici asa nu poti trimite-l in garantie.

| iDarkness a răspuns:

Formateaza C-ul! Daca problema persista incearca cu alt windows.