| Gaz3rN1 a întrebat:

Ajutor! Am o problema cu PC-ul! Totul a inceput intr-o zi: 1.Am dat drumu la PC 2.Am intrat pe net 3.Am cautat un antivirus 4. L-am instalat 5.Am scanat PC-ul 6. A gasit 10 virusi, i-am sters 7. Mi s-a dat Restart la PC 8.Nu imi mai mergeau programele(Nu mai porneau) 9. Iar s-a dat Restart 10.Mergea perfect 11. A doua zi cand l-am pornit, nu imi mai intra in programe(dau double-click pe ele si apare clepsidra, dar dispare dupa 10 sec. fara sa se intample nimic(fara sa porneasca programul) Deci cand incerc sa pornesc orice program, joc, browser apare clepsidra si dispare dupa 10 secunde, fara sa se intample nimic. Va rog ajutor! Nu mai stiu ce sa fac..Nu am jocuri,nu am Yahoo!, nu am Skype... [PS]Am Windows XP Service Pack3, cu o placa de RAM de 504 MB|Imi merge decat Paint, Internet Explorer(depe care postez acum) si Picture&Fax Viewer. Dau funda si vot pentru metoda care imi va merge! [Nu vreau sa imi refac Windowsul, adica sa il sterg si sa il instalez din nou pentru ca am documente importante in acest Hard-Disk si nu pot sa le trag pe un CD deoarece nu imi porneste Nero si nu pot pe un Stick pentru ca nu imi citeste nici un stick..Nici cel de muzica, nici cel de kituri, nici cablul de date de la telefon.] Asa ca va cer AJUTORUL deoarece am incredere in voi!

Răspuns Câştigător
| dadonexus a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci documentele virusate erau parte din system32.Nu ai nici o alta solutie decat sa il reinstalezi plus ca greaseala este a ta ca si a majoritatea oamenilor pentru ca nu faceti un backup.Eu in calculator am Deep Freeze nu cred ca ai auzit de el il folosesc in cazuri de urgenta mai ales ca lucrez cu servere si data-baseuri importanet.In cazul tau system restore nu mai poate face nimic.Tot ce puti face este sa incerci sa recuperezi fisierele sterse cu un program cam Data Recovery Wizard, Disk Doctors Undelete, R-Studio(sunt o gramada de programe pentru restore)si sa incerci sa le pui la loc virusate cum sunt ca sa iti poti copia ce ai nevoie dar ma indoiesc ca o sa mearga.Alta varianta se afla pe cd-ul placii de baza.Majoritatea placilor de baza noi au o optiune de restore.

| Gaz3rN1 explică (pentru dadonexus):

Mda.Te cred..Multumescwinking

3 răspunsuri:
| Gaz3rN1 explică:

De fapt..Nu i'am sters! I-am mutat in cantina..Sau ceva de genul.

| Gaz3rN1 explică:

Adica..Nici eu nu stiu daca o sa mearga..ca ti-am spus: nu imi pornesc programele..nush sa vad..mersi mult de idee bye :Xwinking