| Radu152 a întrebat:

Ajutor, am un laptop cu sistem de operare endless si nu îmi accepta parola chiar daca am bagata parola corecta, ce sa fac?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Atentie la introducerea parolei, sa respecti intocmai majusculele si minusculele!

| Bogdan70001 a răspuns:

Sfatul meu lasa Endless OS ca mi se pare cea mai de rahat distributie de Linux si i-ati ceva mai cunoscut si mai bun ca de exemplu Deepin sau Linux Mint

| TrustMeIKnow a răspuns:

Ai incercat asta?
https://support.endlessm.com/......y-password
Doar faci un stick cu Endless OS pe el alegi 'Try Endless OS', deschizi terminal-ul si introduci urmatoarele:
sudo -s
eos-list-users – this will print a list of devices (like /dev/sda2) with Endless OS, and usernames on those devices.
eos-reset-password
Bafta.

| AdrienWH a răspuns:

Iti recomand sa nu mai folosesti Endless.Treci pe Windows... Daca stii sa instalezi windows-ul numai de cat il bagi, daca nu poti ruga pe cineva...Stiu ca raspunsul meu nu prea te-a ajutat dar macar am incercat big grin iti urez bafta cu laptop ul happy