| SunHee a întrebat:

Ajutor! De doua zile calculatorul meu nu mai e la fel ca inainte.Adica,cand l-am deshis alaltaieri desktop-ul era schimbat cu imaginea de la Windows,iar jos mi-a aparut un avertisment cu "Desktop temporary" si ca o sa stearga tot ce am salvat in calculator dupa ce il inchid.straight face Si daca acum pun o poza diferita de desktop, cand dau restart se pune inapoi asta cu Windows 7...Pe langa asta calculatorul merge si mult mai greu.Ce ma fac? sad

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Salveaza-ti toate folderele si arhivele ce nu vrei sa pierzi si formateaza. eroarea asta nu prea are solutii concrete din partea celor de la Microsoft. un formatat cu activarea sistemului operativ, instalare drivere si aplicatii necesare nu iti ia mai mult de cateva ore. bineanteles includ update. asa ca inainte sa ai dureri de cap mai bine faci asta. si pe viitor nu mai face conturi de utilizator. tu sa fii unicul si administrator al calculatorului.

| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Cel mai bine reinstaleaza windowsul dupa ce formatezi partitia C.

Instaleaza si un antivirus bun.

O zi buna.