| Vladimir10 a întrebat:

Ajutor! M-i se incalzeste mult prea tare laptop-ul! cand ma joc un joc peste 20 de minute m-i se inchide pc-ul! Credeam ca e de la ventilator, am deschis carcasa si m-am uitat si nu avea nici un pic de praf si mergea bine.Mi-am mai cumparat un suport cu 2 venitilatoare, tot nimic. La fel se intampla.Nu stiuce sa-i mai fac! sunt disperat! ajutati-ma va roghappy (precizez ca e un laptop bunhappy, a costat 1000 de lei, poate chiar mai multhappy Va rog ajutati-ma! va rog din suflet!

12 răspunsuri:
| Vladimir10 explică:

1000 euro ma scuzatilaughing

| Vladimir10 explică:

Un un laptop Asus g51jx, cu placa video NVIDIA GetForce GTS360 cu 1 GB memorie GDDR5, procesor Intel Core i5happy e chiar asa slab?

| dedebt a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. si mi s-a zis ca e un virus. l-am dus la reparat..si ce-i drept nu s-a mai stins asa des.dar tot da..si acum iar a inceput calumea big grin

| ZOZOKid a răspuns:

Trebuie schimbata pasta termoconductoare. Du-l la reparat. Si vezi ca un laptop la 1000 de ron nu e bun pentru jocuri.

| Vladimir10 explică (pentru ZOZOKid):

1000 de euro am gresitlaughing

| Elizabethzutzu a răspuns:

Punel pe ceva solid de ex masa, caci el se incalzeste de la materialwinking

| GeoGForce a răspuns:

Stiu care e problema...trebuie sa tinem cont ca e un laptop care nu face fata jocurilor mari si nu numai laptopul meu costa 4200 lei si face la fel...e fortat jocurile sunt mari si incing procesorul si hardul cu un calculator nu ai probleme deoarece ventilatoarele sunt mult mai mari
Oricum nu e o problema e normal sa faca asa bafta

| boghy123 a răspuns:

. ar trebui sa il duci la un specialist. si totusi de 1000 lei nu iti iei nici un laptop bun ^_^

| Vladimir10 explică (pentru boghy123):

1000 de euro, am gresithappy

| Mariab94 a răspuns:

Ai incercat sa iti cuperi un ventilator... si daca nu functioneaza cu ventilatorul ar trebui sa il duci la un specialist

| Vancea28 a răspuns:

Parerea mea e sa lasi jocurile deoparte daca ai laptop...adica in banii care ii spui tu nu e un laptop pentru gaming iar daca vrei sa te joci iti recomand cu caldura sa iti iei un desktop.
Stima!

| katallyn01 a răspuns:

Poate e procesor se incalzeste forte tare pote nu stiu asta e pararea mea nu stiu!