| Bodo a întrebat:

AJUTOR!
Mi-am reinstalat windowsul, iar cand am intrat in My Computer vad ca toata partitia E e goala. Pot face ceva sa reaaduc toate fisierele ce le-am avut?
Va rog ajutati-ma ca aveam lucruri importante acolo cryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| DjLau a răspuns:

Salut!

In primul rand nu trebuie sa disperi. ORICE are o rezolvare!

Mi-ar fi fost de mare ajutor daca ai fi mentionat ce anume ai formatat: doar patitia C, sau tot hard disk-ul. Ca idee, pentru recuperarea datelor dupa formatare, iti recomand 2 programe care fac la fel de bine acceeasi treaba, urmand ca tu sa-l alegi pe care vrei dintre cele 2:

1. Active Partition Recovery;
2. Power Data Recovery (daca poti, cauta dupa versiunea 4. 0 in sus).

Din pacate nu iti pot recomanda si locatiile de unde sa le iei, intrucat as incuraja pirateria, dar sunt sigur ca te descurci tu! happy

Bafta multa si astept sa postezi ce ai rezolvat!

16 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Din pacate nu cred ca mai ai ce sa faci...

| Toxic a răspuns:

Pai ce ai facut i-ai dat format? Este imposibil sa le readucihappy

| LNK a răspuns:

Salut!
Iti recomand Active Partition Recovery, e un program bun si cred ca te va ajuta.
Succes! happy

| BoRnY a răspuns:

Salut! Nu, din pacate nu, asta e, nu mai ai ce face. Fundita?

| Alex_2741 a răspuns:

Salut! Daca ai formatat toate partitiile nu mai ai cum sa le aduci inapoi. sad. asta e partea naspasad. Sincer asta e adevarul. sad.

| Alex_2741 a răspuns:

Salut! Daca ai formatat toate partitiile nu mai ai cum sa le aduci inapoi. sad. asta e partea naspasad. Sincer asta e adevarul. sad.

| Bodo explică:

Am reusit! Cu un program numit "Recover my files". Mi-a recuperat toate datele pierdute! Doar ca are un dezavantaj: pentru o partitie de 58 GB i-a trebuit 6 ore numai sa o scaneze, apoi alte 3-4 ca sa salveze datele. Dar intr-un sfarsit a meritat!

| ancutsa410 a răspuns:

Nu cred ca mai poti din moment ce ti-ai bagat alt windowsstraight face

| ionutzel04 a răspuns:

Nu cred ca se mai pot readuce...imi pare rau pentru tine

| monela23 a răspuns:

Intra la panelu de control pe urma in partea dreapta vezi ca gasesti guida il linia si suporto tehnico dai clic sa intri apoi ai mai multe optiuni acolo si intri la "anuleaza modificarile avute la calculator cu rispritino configuratione de sistem " pe urma dai clic inainte si vezi ca iti apare acolo un calendar unde poti aavea calculatoru cum l-ai avut 2 zile in urma... sper sa-ti fie de ajutor si ca intelegi cea ce tiam scris pentru ca a trebuit sa traduc din italiana in romana ca pc meu este in italiana... daca nu reusesti da-mi un mesaj privat si iti voi da id meu si acolo iti explic pas cu pas cum trebuie sa faci ceaw bafta

| Angel_5977 a răspuns:

Odata ce ai reinstalat windowsul s`a sters tot ce aveai in pc...

| Razvan1231 a răspuns:

Nu le poti aduce inapoi. Dar cand mai bagi windowsul salveaza pe cd/dvd, stick, hard disck extern, etc.Sau mutal intr-o partitie care nu o formatezi(daca bagi windowsul se sterge tot ce ai avut in (Chappy. Daca formatezi tot se sterge tot inclusiv (Dhappy, (Ehappy {daca mai ai}, etc. Sper ca ai inteles.bft

| ɱɪƭȥυʅɪɲʌ ✰ a răspuns:

Din cate stiu eu... nu se mai poate face nimic... tu ai gresit si ai sters tot... trebuia sa formatezi doar partitia in care aveai windowsul straight face

bafta!

| *swper* a răspuns:

Imi pare rau pentru tine sad dar nu mai poti sa le readuci inapoi pentru ca ti-ai facut windowsul si s-au sters toate... data viitoare cand iti mai faci windowsul pune tot ce-ti trebuie pe cd/dvd sau stick big grin sper sa faci rost de fisiere!

| aliutza_8652 a răspuns:

Trebuia sa iti salvezi lucrurile importante pe Local Disk

| MihaiAn a răspuns:

Daca l-ai si formatat e imposibil