| MikulAjutor a întrebat:

Ajutor! vreau sa ma inregistrez in timp ce cant o melodie, dar nu reusesc decat sa imi inregistrez vocea, negativu nu se aude.Cum pot sa fac sa se auda amandoua in acelasi timp? si sa-mi iasa bine inregistrarea, ajutati-ma plzzz

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Inregistrezi pe rand. Primul e negativul.
Pui negativul in casca, inregistrezi vocea si pe urma le mixezi. Ar fi bun un mixer analogic (mai ieftin):
http://www.soundcreation.ro/......d1435.html

| 16Gabriela a răspuns:

Sau ai putea sa pui telefonul sau cu ce inregistrezi mai aproape de boxa. Pe la 20 cm departare si sa te apropi si tu mai mult de el. Incearcawinking