| Doq a întrebat:

Alut TPU! Am o problema legate de PC-ul meu! Acum 3 luni mi-am facut "PC-ul viselor mele". Prima data mi-am bagat Windows Xp, a mers bine fara probleme DAR nu imi mergeau anumite jocuri (Far cry 3, Crisys 3, AC 3) si am auzit ca mergeau pe Windows 7. Mi-am instalat windosul, mi-am instalat toate driverele, si in sfarsit jocurile pe pe care le-am mentionat.Am intrat in Far Cry 3 m-am jucat 10 minute fara probleme iar apoi ecranul s-a blocat, s-a facut pentru 3 secunde negru iar apoi imi baga jocul in bara si imi arata un balon cu o eroare "Display driver has stopped working and has succeful recovered".Am ignorat eroara si am continuat sa ma joc.Peste 3 minute, la fel, se blocheaza, se face negru apoi...BSOD.Am inpietrit.In clipa aia am cautat pe net fixuri, m-am uitat pe YT pe forumuri dar nimic nu a putut sa imi fie de folos!

Eroarea BSOD : 0x0000116
atikmpag.sys

Spescurile PC-ului :
Placa de baza :Gigabyte GA-A55M-S2V
Procesor : AMD A-4 3300 cu Radeon HD Greaphics
Placa video :Saphirre ATI Radeon 5400 HD Series 1024 MB DDR3
Hard Disk :540 HDD
Monitor : Philips 226v4LSB
Nu cred ca mai este nevoie sa va zic si perifericele.

Funda la raspunsul care mi-a rezolvat problema (as vrea sa evit raspunsurile cu "alta placa video" sau "schimba piesa aia"

7 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Instaleazati windos7 si totul iti va merge ok! bafta

| Doq explică (pentru taken):

Omule imi da eroarea si cand ma uit pe YT.Si cand vreau sa ma uit pe facebook la poze...Nu e de la joc.

| Radeas1 a răspuns:

Păi, mai întîi încearcă să iei executabilul de la DrWebCureIt! de pe site-ul producătorului şi îi dai Express Scan.
Eu nu dau Full că îmi stă 3 ore să scaneze totul.
Dacă găseşte vreo goangă, şterge-o şi apoi bagă un antivirus -recomand Avast, Avira, Comodo, NOD32.
Eu momentan folosesc Comodo.
Succes.

| xX3myandr3yXx a răspuns:

In primul rand aceste jocuri nu iti merg pe xp...trebuie sa iti spui windows 7 sau nu stiu unui prieten ii mergeea far cry 3 pe un xp sp3winking

| Doq explică (pentru xX3myandr3yXx):

La orice joc imi da eroarea asta..Chiar si la MC, Terraria, LoL, Amnesia TDD

| xX3myandr3yXx a răspuns:

Intra pe www.game-debate.com si vezi acolo cerintele :)