| PufuleteTurbat a întrebat:

Am o problem cu PC-ul meu.De acum va zic ca am unitatea facuta din piese in vara trecuta deci nu prea e vechi! Am instalat windows 7 iar dupa o luna a inceput sa imi dea o eroare "Display Amd driver has stopped respondic and succefuly recovered". Inainte de sa imi dea eroare PC-ul meu practic ingheata,ecranul se face negru iar cate odata nu imi da eroarea asta, ci intra in BOSD(blue screen of death)! Vreau sa-mi ziceti de la ce ar putea fi! Drivere? O piesa stricata?

Informatii despre PC-ul meu :
Placa de baza : Gigabyte GA-A55M-S2V
Processor : AMD A4 3300 with Radeon HD graphisc series
Placa video : AMD Radeon 5400 HD Series
Os : Windows 7 Ultimate SP1
Daca mai aveti nevoie de vreun spec imi ziceti!
Dau funda la raspunsul care rezolva problema!

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Instaleaza din nou sistemul de operare. Pune alta varianta de Windows.
Poti incerca sa faci update, dar ai gija la KB971033.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

9 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Windows pe 32 sau pe 64 biti?
Poate se rezolva cu un driver nou pentru placa video.

| PufuleteTurbat explică (pentru taken):

Am incercat in trecut dar nu merge!

| PufuleteTurbat explică (pentru taken):

Am incercat sa pun windows xp dar windows 7 nu ma lasa pentru ca e o versiune mai veche si chiar nu pot sa o instalez deloc.Am cautat pe internet solutii dar nimic...o sa incerc cu windows vista apoi voi vedea daca imi mi da eroarea asta! Ms

| taken a răspuns (pentru PufuleteTurbat):

Pune tot Windows 7 Ultimate SP1 dar alta varianta(integrated october 2012 sau integrated february 2013.).

| PufuleteTurbat explică (pentru taken):

MS OMULE big grin! Mi-am reinstalat PC-ul si vad ca nu m-ai face asa.dar am o intrebare ar fi bine sa fac updateuri?

| taken a răspuns (pentru PufuleteTurbat):

Instaleaza din nou sistemul de operare. Pune alta varianta de Windows.
Poti incerca sa faci update, dar ai gija la KB971033.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| PufuleteTurbat explică:

Am incercat de o gramada de ori dar nu a mers sad

| PufuleteTurbat explică:

Un edit mic windowsul este 32 bit