| Irinel1999 a întrebat:

Am 2 placi video:
Intel HD Graphics 4000 si Nvidia Geforce GT 730M versiunea cu 4GB DDR3, cum le pot folosi pe ambele?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intel HD Graphics 4000 este un chip grafic integrat in procesor si nu este o placa video separata. Ea se folosete in mod automant cand instalezi driverele. Daca nu ai driverele ia-le de aici: https://downloadcenter.intel.com/......esult.aspx

| Irinel1999 explică (pentru Salontanul):

Pai am driverele dar am doua placi (am dvd-ul original_ dar vreau sa stiu daca le pot folosi pe amandoua la un singur joc

| Salontanul a răspuns (pentru Irinel1999):

Pai daca placa este integrata in procesor si tu ai cablul legat la cea dedicata, procesorul se foloseste de cea integrata fara sa faci tu ceva atunci cand el are nevoie.