| c0pil1n a întrebat:

Am 4 intrebari TPU!
1.Am viteza de net 150mbps iar jocurile de pe ps4 pro (gta5, fifa19) in modul online merg sacadat.Cand joc singleplayer se misca impecabil. Afecteaza netul modul online?
2.E destul sa fac un upgrade la 300mbps ca sa pot juca fara sa sacadeze orice joc in modul online?
3.Este diferenta mare intre net 300mbps si 500mbps?
4.Ce router imi recomandati pana in 200 lei sa atinga 300 500 mbps? Ps-ul are placa de retea 10/100/1000.
Dau funda la cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Jocurile merg sacadat din cauza latentei, nu a vitezei de transfer. E o mica-mare diferenta intre astea doua.

| BobocelMihai a răspuns:

Da mai platesti 10 sau 15 lei pe luna dar pune net de 300mbps ca merita. Router aici: https://altex.ro/......UARCHERC6/

| Zack_Dudu_1989 a răspuns:

Dacă ai posibilitatea baga net cu cati mai mulți MB. Routere ok sunt tp-link. Cu toate astea eu o sa îmi iau la circa 90$ un Xiaomi mi r3p cu 2600 mb/s, bineînțeles dual band. Am văzut ca are review-uri super ok doar ca softul este în chineza dar exista tutoriale cu traducerea în engleza. Bafta! Ps: îl comand de pe gearbest.