| oldschoolrom a întrebat:

Am abonament la Cosmote si printre altele am 20 mb internet lunat.In casa detin si un router Wireless, cand il pornesc din ce imi scade? Din mb detinute in abonament sau imi raman aceleasi mb din abonamentul Cosmote daca am Wireless-ul pornit?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Tu nu ai setarile de la Cosmote pe telefon? Stiu ca sunt automate.
http://www.cosmote.ro/ro/serviceinstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cand activezi wi-fi de la telefon, automat conexiunea la internet prin abonament(transfer de date) este intrerupta. Nu vei consuma din abonament. Depinde de telefon dar ar trebui sa te anunte cand activezi traficul de date. Sau s-a setezi tu s-a te anunte si sa-ti da-i acordul pentru
traficul de date. Esti mai sigur asa.

| oldschoolrom explică (pentru horia2012):

Am Allview P5, in afara de activarea Wi-Fi de ce anume mai este nevoie?

| horia2012 a răspuns (pentru oldschoolrom):

De nimic. Setarile de internet sunt automate. Introduci parola si atat.
Eventual, dar depinde de telefon, poti activa/dezactiva 3G, daca nu folosesti
traficul de date cand esti pe cartela.(te tine bateria mai mult). Wi-Fi nu foloseste conexiunea 3G.

| oldschoolrom explică (pentru horia2012):

Ce setari trebuie sa fac pentru a ma conecta la internet de pe telefonul meu Allview P5, care pana acum m-am conectat doar prin Wi-Fi si nu am setarile facute pentru a ma folosi de cei 20 MB dati de Cosmote.

| horia2012 a răspuns (pentru oldschoolrom):

Tu nu ai setarile de la Cosmote pe telefon? Stiu ca sunt automate.
http://www.cosmote.ro/ro/serviceinstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000

| SouLIce a răspuns:

Daca esti conectat la wireless nu folosesi traficul de pe abonament

| hahalera2323 a răspuns:

Iti raman aceeasi mb daca esti conectat la wireless