| FSAD a întrebat:

Am achizitionaat o placa de baza de la gigabyte si cand am asamblato am observat ca nu se aprinde monitorul, ventilatoarele pornesc,hardul,nu se aude niciun bip dar nu se aprinde monitorul, ce arputea fi?

2 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Placa de baza sau procesorul, au grafica integrata? Daca nu, nu are cum sa-ti afiseze semnal.
Daca ai achizitionat o placa video dedicata, baga cablul in mufa de la placa video dedicata, nu in placa de baza

| FSAD explică (pentru vidii):

Are placa video integrata (GIGABYTE GA-945GCM-S2L)