| Amdreii a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Am un laptop cu o placa intregrata Intel hd grapichs 5500 si vreau sa ii pun una dedicata, intrebarea este, pot schimba placa intregrata cu cea dedicata? Sau pot sa pun alta placa video pe laptop, pe langa cea intregrata(pe care nu o sa o mai folosesc)?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La laptopuri placa video, ca si procesorul, sunt lipite pe placa de baza. Uneori, procesorul poate sa fie pus in socket dar rar. Placa video nu. Mai mult, la laptopul tau placa video este parte integrata din procesor. Nu ai cum sa-i pui placa video dedicata!

| Wr3nch a răspuns:

Nu poti pentru cel mai probabil nu ai loc pentru ea pe placa de baza. Vinzi laptopul, pui o diferenta si cumperi unul cu placa dedicata.

| JicaContra a răspuns:

Sigur ca NU!