| DaNy_DaNy_1999 a întrebat:

Am achizitionat si eu acest laptop http://www.altex.ro/......-2gb-linux
Nu imi ruleaza jocurile pe placa video dedicata..decat pe cea integrata am instalat tot drivere la zi am pus jocurile pe high performance ..degeaba tot pe cea integrata ruleaza.Va rog frumos sa ma ajutati

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Instaleaza driver-ul dedicatei. Odata facut asta, o sa-ti ruleze jocurile pe dedicata

| DryIce a răspuns:

Ce nu imi plac amd. In fine, la control panel la amd ai ceva optiune sa schimbi intre placi la fiecare program din laptop. Cauta ce joc vrei si pune placa tare sa ruleze la el. Si la nVIDIA tot asa se face din control panel al placii video (in desktop rightclick - nVIDIA control panel; la amd nu stiu unde e panelul ei cauta pe google). De asta sunt mai bune laptopurile cu o singura placa video, nu mai ai bataie de cap. In fine vezi metoda aia.

| DaNy_DaNy_1999 explică (pentru DryIce):

Nu-mi apare ca la Nvidia... ajuta-ma in privat te rog

| DaNy_DaNy_1999 explică (pentru DryIce):

Am precizat ca am pus la high performance jocurile dar degeaba din catalyst control center, la asta te refereai

| DryIce a răspuns (pentru DaNy_DaNy_1999):

Dar de acolo trebuie sa fie o optiune sa schimbi intre placi la fiecare program. Da si tu printscreenuri sa vedem si noi ce apare pe acolo.

| DaNy_DaNy_1999 explică (pentru DryIce):

Pai sunt power saving aia integrata cred si high performance placa dedicata dar degeaba nu se schimba intre ele

| DaNy_DaNy_1999 explică:

Pai placa integrata e AMD RADEON R7 graphics si dedicata r7 m265 de 2 gb si eu instalez driveru de la dedicata si tot pe integrata ruleaza...chiar nu stiu ce sa mai fac