| beebbe23 a întrebat:

Am achizitionat un laptop. As vrea sa stiu daca este bun.
Datele sunt:
6GB DDR3
Procesor Intel core i3 de 2.3 ghz
Placa video: NVIDIA GeForce GT 630M cu 2Gb dedicati VRAM
500GB HDD
Deci, ce ziceti? Se pot juca jocuri gen gta, nfs sau alte locuri pe el?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu siguranta se pot juca multe jocuri pe el dar nu este indicat, pentru ca laptop-urile au componentele ff inghesuite si se ancalzesc f tare, ar fi indicat un cooler-racitor extern care se pune sub aparat.

| Rony56 a răspuns:

De-as avea eu un laptop ca asta... e foarte bun laptopul! Procesorul e de 2.3 ghz dar in rest e bun (eu am de 2.1 si merge bine, tu il ai de i3 eu am pentium)
e bun.

| MRmariusica a răspuns:

Pai ca gta o sa-ti mearga gta san andreas sigur.O sa-ti mai mearga gta 4, 5.Nfs-uri...Most wanted.O sa-ti mearga assassins creed si sleeping dogs... Spun asta atat de sigur pentru ca leptopul meu seamana mult cu al meu.