| Rabia a întrebat:

Am achiziţionat un laptop Lenovo IdeaPad Z510 Touch. Mi s-a părut perfect, dar am omis un lucru, acela fiind sistemul de operare. Laptop-ul vine FreeDos. Eu am un CD cu Windows 7 licenţiat, dar am înţeles că pe acest laptop poate fi introdus doar Windows 8, deoarece are un CD cu driverele specifice Lenovo, care merge strict cu Windows 8. Ar merge să bag Windows 7 şi apoi să instalez CD-ul cu driverele specifice? O să funcţioneze driverele acelea bine pe Windows 7 sau nu?

Răspundul care mă ajută, primeşte fundă.

P.S. Sper că n-am greşit categoria.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Intai descarca driverele pentru Windows 7 de aici si pe urma poti instala W7. Dupa ce instalezi Windows, instalezi toate driverele:
http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS037055

| Rabia explică (pentru horia2012):

Mersi!

| horia2012 a răspuns (pentru Rabia):

Cu placere.

4 răspunsuri:
| Senzaționalul a răspuns:

Iei driver genius și driverul la placa video de pe site-ul lor.

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Merge sa instalezi windows 7 si apoi driverele de pe Cd iar daca nu o sa mearga driverele le gasesti pe net http://www.notebook-driver.com/lenovo/lenovo-ideapad-z510-drivers-software/