| Fratzica a întrebat:

Am aflat de ce mi se oprea sonorul cand intram in CS.am instalat windows-ul din nou, iar dupa aceea nu am mai instalat niciun driver.ci doar CS.si mergea sonorul. dupa am instalat placa video, sonorul s-a oprit cand am intrat in CS.inseamna ca e de la driverul de la placa video. ce pot sa fac ca sa il repar?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Hmm...probabil ca placa video are iesire HDMI. Cred ca daca ai avea Windows 7 ca sistem de operare, problema asta nu s-ar manifesta, pentru. ca stie sa-ti redea sunetul pe oriunde, pe cand in XP trebuie sa setezi placa audio implicita.

Start->Control Panel->Sounds, Speech and Audio Devices->Sound and Audio Devices->tab-ul Audihirode aici alegi Default device placa de sunet potrivita(aia in care ai conectat difuzoarele/sistemul, unde vrei sa se auda).

Cam asta e cea mai comuna/intalnita problema.

1 răspuns:
| yulian4k a răspuns:

Eu acum numa ce am trecut tot prin aceasta. Dupa ce instalezi Driverile>>>In Optiuni trebuie sa corectezi.De exemplu la video-Era Software, eu am schimbat in OpenGl, asa ca incearca
si tu sa schimbi ca sa mearga. happy