| anonim_4396 a întrebat:

Am antivirusul Avast. Cum il pun sa scaneze la pornirea calculatorului?

6 răspunsuri:
| Nokitochikushi a răspuns:

Depinde care avast ai... pai al deschizi, o sa scaneze el singur vreun minut si apoi ai in dreapta un folder o "pictograma" şi acolo bifezi unde vrei să-ţi scaneze.
apoi in stanga ai un play arata toata fereastra ca un mp3 player.
dai cu mouseul play si porneste scanarea.
cand gaseste un virusface un zgomot ca politia, si dai acolo delete" adica sa steargă virusul".
si tot asa.
fundă? pls. happy
succes!

| Oanny a răspuns:

Ce versiune ai? Daca il ai pe cel de 4. 8 parca... o sa-ti scaneze singur calculatorul la prima restartare dar am impresia ca o sa ai si o intrebare inainte de a ti-l restarta si daca ai pe cel de 5 trebuie sa cauti prin stanga pe acolo.

| Gabi1335 a răspuns:

Pai dai pe programul care vrei sa fie scanat si dai pe program clickdreapta si iti apare in lista aia scanare avast antivirus si dai pe ea si incepe scanarea il am si eu

| asdfqw a răspuns:

El scaneaza mereu din cate stiu eu. nu trebuie sa il pui tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deschizi avast - Scan computer - Boot time scan

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care stiti de unde iau un antivirus de pe net doar sa scanez!