| x3NoM a întrebat:

Am asa :

Procesor-Intel Dual Core E5200
Placa de Baza-IntelG31
Memoria Ram-4GB DDR2
Hard Disk-320 GB
Unitate Optica-DVDRW
Interfata grafica-HIS Hd4350 512 MB
Sursa - 450 W

Si vreau sa imi iau astea :

1. Memorie RAM : kit 2x4096 MB, DDR3
2. Placa video placa-video-gigabyte-radeon-hd-6570-2048mb-ddr3
3. procesor-amd-fusion-a4-5300-2-nuclee-frecventa-3400-mhz- turbo-3600-mhz-cache-l2-1mb-tdp-65w-box-trinity
4. placa-de-baza-Asus-f2a55-m-lk-fm2-microatx

Placa de baza suporta procesoare de tip AMD + DDR3.

Doresc sa stiu daca se potriveste combinatia asta. deci voi scapa de ce am avut inainte si voi cumpara ce v-am spus, doar ca voi pastra sursa de 450W si Hard Diskul de 320 GB.

2 răspunsuri:
| atleticu97 a răspuns:

Ddr2 nu se potriveste cu ddr3 si placa de baza Intel nu se potriveste cu amd

| x3NoM explică (pentru atleticu97):

Bai baietzash, uitate mai bine la cum m-am adresat. Eu nu va inteleg copii, raspundeti in bataie de joc... AM SPUS CLAR CA IMI SCHIMB TOT, ADICA PLACA DE BAZA SI RAMU. daca date-ai un search pe goagal vedeai detaliile. Eu insa cred ca habar n-ai de domeniul asta, raspunde la alte intrebari legate de jocuri Pc, la asta toti suntem buniwinking