| kbej a întrebat:

Am ATI Radeon HD5450! Si cu cat mai buna este placa video de atat mai repede merge? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Pai poate sa mearga sau poate sa nu mearga.
Ea ca placa video poate fi buna, dar daca procesorul sau memoria de ram sunt slabe, in jocuri tot se va misca sacadat. Ca sa iti mearga jocurile bine (ma refer la cele care cer multe resurse) trebuie sa ai si procesor mare, si memorie ram mare si placa video buna.
Multa bafta.

2 răspunsuri:
| DexterMorgan a răspuns:

Cu cat este mai buna placa video cu atat reda mai bine detaliite. (claritatea imaginii este din ce in ce mai buna).Dar daca celelalte componente ale calculatorului nu sunt si ele indeajuns de bune degeaba e placa video mare, pentru ca nu poate reda mai nimic la calitatea pentru care a fost facuta.

| kBAIATU a răspuns:

Da marge mai repede ----asa e el