| WWEady a întrebat:

Poate rula FIFA 2012 pe aceasta placa video : ATI RADEON HD5450 512 MB

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De rulat ruleaza, dar e o panarama de palca video. DAca era una de calitate, c u 512 mb rula far aprobleme orice. Oricum, fifa12, o sa ruleze pe mediu-high

| MenInShadow a răspuns:

La grafica minima, da, poate rula, nu stiu cat de bine, s-ar putea sa se vada putin intrerupt, dar nu cred.
Placa de 512 mb e buna, poti incerca sa descarci jocul si sa incerci, n-ai nimic de pierdut, il pui sa descarce, iesi pe afara si cand vii e gata.

| Elektro a răspuns (pentru MenInShadow):

Merge lejer la full rolling eyes

| MenInShadow a răspuns (pentru Elektro):

Nu neaparat... la placa video, poate, dar depinde si ce componente mai are... daca are rami putini sau cpu mic, pai nu mai ruleaza
Placa video e buna, dar depinde ce componente mai are...

| Elektro a răspuns (pentru MenInShadow):

Asa da, dar a intrebat doar de placa video.

| WWEady explică (pentru MenInShadow):

2 gb ram si Intel celeron g540 2.00 dual core

| MenInShadow a răspuns (pentru WWEady):

Uite, am cautat putin ce resurse ai nevoie sa joci fifa 2012, si am gasit asta:
Procesor: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo sau mai bun.
Ram: 1Gb windows xp, 2 gb pentru windows 7 sau vista
Placa video: 256 Mb, pixel shaders 3.0.
Graphics Memory: Compatibil cu DirectX 9.
Hard: Adica spatiu, ai nevoie de 8.0 Gb.
Input: Tastatura si mouse.
Deci, ai tot ce este nevoie sa joci fifa 2012, o sa-ti mearga foarte binewinking

| WWEady explică (pentru MenInShadow):

Iti multumesc foarte mult.DAR daca am un monitor dala vechi cu tub in spate poate rula

| MenInShadow a răspuns (pentru WWEady):

Nu conteaza monitorul, sau mouse-ul, sau tastatura, conteaza doar ce piese ai, si ai piese bune, de fiecare data cand iti iei un joc preocupate de piesele din unitate, nu de restulwinking

| WWEady explică (pentru MenInShadow):

Multumesc bosule

| MenInShadow a răspuns (pentru WWEady):

Cpwinking

| CodruTz_CoRy_1991 a răspuns:

Da...Poate rula fara probleme