| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca exista programe ca cele de tip parental in care poti bloca materialele de pe internet care au continut p. ornografic, violent, rasist, etc. In aceste programe se pot adauga si alte etichete pe langa acestea?! De exemplu un cuvant sau fraza dupa care sa blochez materialele care le contin? Daca da, recomandati-mi niste programe cu care sa fac acest lucru si pasii pe care trebuie sa-i urmez! Se poate face asta si din antivirus?

6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Sunt mai multe programe de parental control, dar cele mai bune sunt Net Nanny si Cyber Patrol.

| anonim_4396 explică (pentru RobertMoon):

Si se pot adauga si alte etichete pe langa acestea?!

| K0sti a răspuns:

Cum tu le blochezi, respectivul le poate debloca! Nu-i poti interzice, pentru ca daca vrea sa vada, va vedea indiferent de ce faci tu! Va vedea pe telefon (tableta), va vedea la un coleg, va studia problema si iti va dezactiva toate protectiile daca vrea!

Asa ca asta e o prosteala! Ca idee, mie mi-a scos copilul si parola de la windows, si asta la o varsta cand altii nici nu stiu ce e ala calculator! A scorbelit pe net pana a gasit rezolvarea!

| Țoglă a răspuns:

Dacă ai antivirusul Bitdefender Internet Security, se poate. Ei au și un joculeț pe pagina lor românească de FB în care poți câștiga 6 luni licență gratuită. Baftă

| anonim_4396 explică (pentru Țoglă):

Se pot adauga si alte etichete pe langa acestea?!

| anonim_4396 explică (pentru Țoglă):

Pentru Bitdefender Total Security 2015 sau AVG Internet Security 2015 merge? Imi dai pagina RO a lor de FB?