| GulDan a întrebat:

Am auzit ca poti face bani prin wordpress daca iti faci un blog si postezi/upladezi nu stiu ce chesti jocuri,programe, etc. e adevarat? poti castiga bani? cine stie detalii sa-mi zica va rog!

6 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Poți face bani punând reclame. Dar trebuie să postezi des și să ai foarte mulți cititori.

| BiuL a răspuns:

Mda dar practic nu faci bani din cauza wordpressului ci din reclame, anunturi pe blog si eventual diverse colaborari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clasica tâmpenie cu umplutul de bani. Da, se pot face anumite sume, dar departe de a fi serioase. În plus trebuie multă muncă, şi muncă de asemenea serioasă.

| flyer90 a răspuns:

Ideea e simpla. Iti faci un site pe care sa poti pune reclame, vizitatori pot sa acceseze acele reclame, moment in care tu castigi bani. Problema e ca putini dintre vizitatori acceseaza reclamele (gen 1%) si o accesare iti da 0.05 dolari (medie) deci ca sa faci ceva bani iti trebuie multi multi vizitatori.
Daca vrei totusi sa vezi cum poti sa faci un site uite aici: http://creare-site-pagini-web.ro/pagini/cum-se-face-un-site-web.php

| GulDan explică (pentru flyer90):

Mi-am facut un blog si am vb cu cineva sa postez programe sau jocuri..cate crezi ca trebuie sa postez pentru o zi sa fie ok?
Daca te pricepi sa ma ajuti si pe mine da-mi id daca vrei.Mersi!

| flyer90 a răspuns:

Nu stiu, nu ma pricep la asta. Am avut vreo doua trei siteuri dar nu am reusit sa atrag prea multi vizitatori