| ╰•●๋° rღxx°●๋•╮ a întrebat:

Am avut virusi in pc. Am scanat clc si am sters fisierele infectate. Problema e ca acum nu gasesc nimic din ducumentele din C. Imi arata ca toate folderele sunt goale si totusi memoria e ocupata, ca si cum le-as avea in continuare in calc. :-s Unde le gasesc? :-l Help, plsbatting eyelashes

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi oricum memoria ţiocupata inplicit de serviciile şi programele ce rulează în fundal. Eventual aruncăo privire în msconfig şi vezi ce programe pornesc o data cu Windows-ul iar dacă ai Xp vezi şi de servicii, mai opreşte dinserviciile ce sunt inutile şi vei câştiga RAM; de asemenea instaleazăşî un antispyware şi scanează sistemul de spyware, iar dacănici după asta nu ţi se va elibera RAM atunci numa cu un fresh install vei mai putea face ceva.Succese

| mihaela31 a răspuns:

Nu mai gasesti nimic in C si foderele sunt goale pentru ca dupa scanarea virusilor nu ai lasat in carantina virusii,ci ai sters tot,odata cu virusii s-au sters si fisierele infectate,care de obicei sunt cele din C unde e instalat windowsul,nu ai alta sansa decat reinstalarea windowsului si alta data dupa scanare lasa in carantina virusii sa se trateze,nu ii mai sterge, ca nu se intampla nimic, ca de aia ai antivirus.

| carliontzi a răspuns:

Pentru ca ai avut virusi ai dat scanare si stergere cu siguranta fisierele care nu le gasesti erau cu virusuri si au fost sterse. Cel mai bine reinstaleaza windows din nouhappy

| ╰•●๋° rღxx°●๋•╮ explică:

Si totusi. Daca s-au sters fisierele in C, de ce memoria e ocupata, ca si cum ar fi inca acolo?