| Ioanna1235 a întrebat:

Am bagat un cd in laptop iar cand l-am scos cd rom-ul s-a blocat la jumatate. Nu il pot inchide si nici deschide mai mult de atat. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Cred ca s-a blocat sistemul ala de prindere, difera de obicei de la laptop la laptop. Incearca cu un ac de siguranta sa vezi unde s-a blocat, poate il poti debloca.
Daca nu, du-te la un service GSM sau orice service de calculatoare, e o treaba de 5 minute, poate nu se rupte si nu trebuie schimbata panglica aia.
Daca se rupe, trebuie scos cdrom-ul si desfacut si schimbat panglica aia de la sistemul de deschidere cu una de la un alt cdrom.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ințeleg că ai reușit