| Ada477 a întrebat:

Mi s-a blocat mânerul de la ușa cu termopan. Se închide doar pe jumătate. Ce aș putea face? Cum se repară? Aș vrea să rezolv eu, nu să chem pe cineva.

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O vorba spune ca uleiul e jumatate de lăcătuș. Pune un pic de ulei de masina (nu comestibil! happy ) la mecanism, misca de cateva ori, si abia mai apoi sa iti faci probleme daca nu merge.

| sierra1 a răspuns:

Tu locuieși singură? mamița ce zice de treaba asta?

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

E simplu. Desfaci cele doua suruburi din lateral scoti tija, ridici manerul albastru si tragi de levierul mic dintre cele doua tije. Cam asta e..succes

Răspuns utilizator avertizat
| NunuNini a răspuns:

Rezolva tu si strica mai rau. Apoi chemi specialistul sa inlocuiasca tot.

Răspuns utilizator avertizat
| NunuNini a răspuns (pentru Ada477):

Daca gandeai... nu intrebai!
Dovada si raspunsul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| NunuNini a răspuns (pentru Ada477):

Nu. Doar de experienta.
Fa ce doresti si apoi vina si cere scuze.

| sierra1 a răspuns (pentru NunuNini):

" NunuNini a răspuns (pentru Ada477): Daca gandeai... nu intrebai!"

just dar de unde nu e...