| Animalul2013 a întrebat:

Am bagat un film full hd de 6 gb pe un stick Toshiba de 16 gb si am incercat sa il rulez pe un televizor tot Toshiba dar nu imi recunoaste stickul (pe stic nu am nimic in afara de film)

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

A, pai vezi ca esti blocat la televizoare la fat32. Ele nu citesc exfat, majoritatea nu vad acest format.
Mai ai 2 variante:
formtezi stick-ul in NTFS, dar in timp iti distruge stick-ul chestia asta, si tot nu iti garanteaza nimeni ca iti detecteaza ceva, si 2. Imparti filmul in 2 parti mai mici ca sa le pui pe fat32.

| Animalul2013 explică (pentru sltlp):

Acuma merge cu ntfs

4 răspunsuri:
| VladVladutz23 a răspuns:

Poate e un format neacceptat de televizor. Esti sigur ca televizorul poate rula full hd?

| Animalul2013 explică (pentru VladVladutz23):

Da si pe cutie scrie ca e full hd

| Animalul2013 explică:

Plus ca am mai bagat un film de 720 p si nici ala nu-l vede si culmea ca un stic de 1 giga cu desene il ruleaza