| zuzukaeu a întrebat:

Am bluetooth si am si cablu usb pentru a descarca poze din telefonul mobil in laptop dar problema este ca acest usb nu merge pe windows vista inainte il foloseam pe xp si mergea, nu am gasit nicaeri pe net driver pentru asta...am tel nokia 6300, am descarcat nokia pc suite pentru nokia 6300 dar nu merge.nu pot folosi cablu usb, si cu bluetoot am o problema ca driverul e tot pentru xp si ce am luat eu de pe net merge dar pot descarca numai mx 6 poze dupa care se opreste!

Răspuns Câştigător
| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Incearca BlueSoleil. Exista si varianta free, banuiesc ca de-aia nu-ti merge ca ai o varianta incompatibila.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asta la VISTA, baby!
Daca ai licenta pentru Vista, scrie si reclama la Microsoft! Doara i-ai dat bani buni si tot nu merge!
Daca nu ai licenta, da jos Vista si pune in loc un XP cinstit si (mai) sigur. big grin
/a doua versiune este valabila si permisa si daca ai licenta de XP/

| andreutz a răspuns:

Iti dau un sfat mai simplu si mai practic... daca nu ai card reader incorporat in laptop, cumpara-ti unul(pe USB binenteles)...costa de la 20 pana la 70 ron...nu iti trebuie cine stie ce, ia-ti unul ieftin...mai ai nevoie si de un adaptor de card (de la MicroSD la MMC, daca nu ai cere de la un prieten, e imposibil sa nu aiba cineva ) si iti vei copia tot ce ai nevoie pe telefon direct pe card...nu mai exista problema driver-ului...iti va merge pe orice windows...succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Este imposibil sa nu-ti mearga usb-ul sub vista... Poti sa incerci sa le descarci prin bluetooth cu bluesoleil, sau... cauta-ti cd-ul de la telefon... instaleaza-ti driverul de la telefon si dupa aia ar trebui sa-ti mearga si prin cablu usb. Bafta!

| zuzukaeu explică:

Am instalat cu cd-ul de la tel mobil si nu imi vede telefonul sub nici o forma. insa am incercat pe un pc cu xp si merge.am licenta pentru vista si nu pot instala xp si nici nu-mi bat capul am inteles ca la vista lipsesc multe si nu se gasesc nici pe net acele driveresad. sa vad ce pot face cu bluesoleil dar mie imi trebuie usb sa instalez un nou soft pe tel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poy daca nu ai gasesti driverul cacate p el de bluetoot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici mie nu-mi merge am Nokia 5310 Music Express sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am samsung, modelul ala care seamana cu un Ipod, am Usb si cand il bag imi apare o casuta video, goala straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pui pe telefon muzica cu bluesoleil eu nu am reusit sa descoper, am descrcat cateva poze de pe tel, dar sa pun de la calc pe tel muzica nu pot sad