| MrFunky2 a întrebat:

Am boxele bagate si sunt pornite iar setarile audio sunt date la maxim, dar nu aud nimic.De ce?

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Intai, dai drumul sa se redea ceva cu sunet (muzica, film etc), pentru control
Verifica, daca:
- amplificatorul difuzoarelor este pornit (led-ul lumineaza), potentiometrul este dat la maxim, iar la atingerea varfului mufei cu degetul se aude un barait caracteristic, indicand functionarea
- mufa este bagata in gaura potrivita (line out, casti)
- daca nu ai canalul audio pus pe "mute" (dai dublu click pe iconita de difuzor din dreapta jos, sa apara mixerul)
- daca nu este semn galben la placa audio in Device Manager (semn de exclamare, de intrebare sau X )
- daca in Control Panel - Audio este ales corect modelul placii de sunet.

1 răspuns:
| FelixKGB a răspuns:

Salut, incearca sa cauti driver pentru placa de baza in caz de ai audio integrat, in caz contrar uita te ce model de placa audio ai si cauta driver ul teoretic ar trebui sa ai niste Dvd'uri pe care se afla aceste drivere, sper ca ti am fost de ajutor.