| Myrtys a întrebat:

Am camera de supraveghere dar banuiesc ca un angajat umbla la ele. As dori sa stiu cum reuseste sa modifice filmarea online de pe camerame de supraveghere

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil, dar necesita cunostinte solide despre sistem.
Metode de a "prinde" pe cineva exista, dar ar trebui sa corbesti cu cel care ti-a montat sistemul.
Totusi, pentru inceput, baga inregistrare continua (nu doar "la miscare") si urmareste continuitatea ceasului de pe inregistrare.

| Myrtys explică (pentru Bula):

Mulțumesc frumos e logic ce spui, dar problema mea e ca, pe playback ceasul funcționează normal dar filmarea e statica chiar și o ora jumătate. Sa fie filmare în bucla?

| Bula a răspuns (pentru Myrtys):

Inregistrarea se face in bucla, findca spatiul de memorare nu este infinita (mai demult, cand inregistrarile se faceau pe benzi/casete, aceia trebuiau schimbate cand se umpleau).

Filmarea e statica fiindca sistemul este setat pe inregistrare continua (ceasul insa merge).

Sistemul se poate seta pe inregistrare continua sau la miscare (cu sensibilitate reglabila). In ambele cazuri, ceasul se misca in continuu (pe durata inregistrarii).

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mă îndoiesc că face așa ceva, dacă nu cumva e expert in securitate

| anonimg a răspuns:

Interzici oricui accesul la dispozitivul de stocare.

| VoidEternal a răspuns:

Cum anume crezi tu că modifica filmarea?

| Myrtys explică (pentru VoidEternal):

Bănuiesc ca o face de pe monitorul principal. Ceva cu filmare în bucla, deja mi se pare suspect ca, timp de o ora jumătate chiar dacă pe acolo trec oameni e doar aceeași imagine cu 2 bătrâni ce trec mereu în aceeași direcție dar dacă ma uit la playback ceasul de la filmare funcționează