| cătă08cătă a întrebat:

Am conexiune la internet de 100 MB/S, deci clientul meu de download descărca cu 10MB/s.
Am cumpărat un router TP-LINK de 54MB/s, și din el am scos un alt cablu de net care intră în laptop, nu sunt pe wifi.
Acum, acelasi client de download nu mai sare de 5.5MB/s la download, înainte sărea... Care-i problema?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai daca fara router ai 10mb/s si cu router ai 5.5 mb/s iti dai seama ca routeru-ul e de vina. e slab ca performanta.

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Routerul.
"m conexiune la internet de 100 MB/S" Poate vrei sa spui Mbps!
100 mbps = +/- 11bm/s? Nu mai stiu sigur.