| opreamarius a întrebat:

Am creat un stick bootabil pentru a instala Windows-ul.Acum as vrea sa-l folosesc pentru mp3-ul de la masina dar nu-l recunoaste deoarece e bootabil.Intrebarea este pot cumva sa fac stick-ul sa nu mai fie bootabil?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Il formatezi in format fat32
in formatul ntfs, care e folosit de windows nu il recunoaste.

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Stikul nu e recunoscut pentru ca e formatat ntfs nu pentru ca e bootabil. Format fat sau fat32 si va fi recunoscut.

| dannyel86 a răspuns:

Click drepta pe stick, "Format", apoi ii dai Start si incepe procesul de formatare, care va readuce stick-ul la stadiul dinainte de bootare, adica pentru a fi folosit ca dispozitiv de stocare. Daca stick-ul are capacitate mare, dupa Format, in casuta aparuta, poti bifa "Quick Format", pentru o formatare mai rapida.