| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat acum o saptamana un nokia 5130 am facut cateva poze si nu stiu de ce acum nu mai pot face, mereu apare "aparat foto in asteptare"am asteptat dar nu a mers, am mai sters din poze dar nimic apare la fel sad va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca o resetare generala a telefonului.Asa pateam si eu, in plus nici nu imi mai mergea camera(pentru.filmare).

| Cromasston a răspuns:

Am patit si eu asa la un Nokia, nu mai mergea camera(cad intram la aparat foto, spunea ca e in asteptare, apoi nu a mai mers ecranul, dar se vedea ceva cand ma uitam la lumina). Era in garantie, asa ca m-am dus cu el la magazinul de unde l-am cumparat, iar acestia mi-au zis ca e din cauza ca l-am scapat pe jos.In final am rezolvat problema cumparandu-mi alt telefon(tot nokia), care nu mi-a facut probleme pana acum.