| SecretName1234 a întrebat:

Am un aparat foto digital powershot A495 si a mers cateva luni dar acum cand i-am introdus baterii noi nu mai merge apare ca el e descarcat.Nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma! Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

Si eu am patit la fel cu Sony aveam 2 acc de 2000 ma/h si am pus 2 baterii dar nici cu Slujbe la Sf Biserica nu se urnea incerca ceva dar se inchidea.Am revenit la ginduri mai bune si am luat acc duracell de 2400mA/h si imediat a venit in simtiri. Sfat bateriile obisnuite nu vor urni ap de fotografiat care consuma curent la greu.Te duci si ii cumperi acc si un incarcator destept care sa opreasca incarcarea cind totul este ok. Unde le gasesti subtire la pret www.okazii.ro.Cum cauti Vezi ce scrie pe baterii si acc de acel gen cumperi si incarcatorul lor.Ce marca te feresti de non name ca,,,, de tamiie Cit costa? niste amariti de duracell de 2400mA/h cam 10 ron buc si 15 ron la tilhari la magazin. Sunt sigilati =da bafta Eu banuiesc ca ap merge cu ac AA in genul bateriilor folosite la ceasurile din perete groase ca pe degetul mic nu cele subtiri din telec
Ps nu vreau funda o propun pentru lacryshor

1 răspuns:
| LaCrIsHoR a răspuns:

Probabil nu functioneaza cu baterii normale. cumpara 2 acumulatorii si un incarcator pentru ei si vor merge mereu si nu va fi nevoie sa cumperii baterii de fiecare data. spre ca am fost de ajutor. funda?