| Georgicuță a întrebat:

Am cumparat o imprimanta HP Deskjet 3050A cu cartusele 301 A-N, 301 TriColor.Intrebarea este daca, cartusele astea cu care vin se pot incarca? S-au trebuie sa cumpar altele?

Răspuns Câştigător
| AstonMartin a răspuns:

Uite si tutoriale cu cartusele tale cum se umplu ele
http://www.youtube.com/watch?v=MPi2GqJg5QM
http://www.youtube.com/watch?v=C6-N-Pxmjxk
Acum crezi, ca am inteles ce problema ai vrut tu sa rezolvi? :)

7 răspunsuri:
| AstonMartin a răspuns:

Pai daca ai cumpara altele de fiecare data, dai pe 2 sau 3 cartuse cat ai dat pe imprimanta. Se pot incarca, cauta un centru unde are tus la sticluta de 100 ml, si il incarci pe ala negru cel putin, la ala color cred ca trebuie sa iei 3 sticlute rosu-verde-albastru, le incarci cu seringa. Eu am un multifunctional Canon pe care il reincarc cu seringa. Bafta!

| Georgicuță explică (pentru AstonMartin):

Nu ai inteles.Eu am cumparat imprimanta si mi-a dat la ea 2 cartuse, unul color, unul negru.Am mai avut o imprimanta Lexmark si cand am fost sa reincarc cartusele au spus ca astea starter nu sunt reincarcabile.Si d-aia am pus intrebarea daca astea starter de la HP poti sa le incarci.

| AstonMartin a răspuns (pentru Georgicuță):

Frate, vezi daca are o gaurica mica pe el deasupra, daca nu il intepi pur si simplu cu acul de seringa si il umpli cu 2 ml de tus. Daca te iei dupa altii ar trebui sa cumperi cartuse noi care sunt 70 de lei minim. Am multifunctional Canon mp 490. Cauta pe youtube refill... (unde... sunt codul cartuselor tale). Vrei sa ma crezi bine, daca nu cumpara iar si iar cartuse de 100 de ori.

| Georgicuță explică (pentru AstonMartin):

Bun tutorial o sa incerc. Oricum funda. Daca o sa imi spuna ca nici astea nu sunt reincarcabile, imi cumpar eu cerneala.

| AstonMartin a răspuns (pentru Georgicuță):

Toate cartusele sunt reincarcabile. Bafta! Ms. pentru funda, daca mai ai intrebari de acest gen sau de it, add id: my_precious_ring@yahoo.com

| AstonMartin a răspuns (pentru Georgicuță):

Uite si tutoriale cu cartusele tale cum se umplu ele
http://www.youtube.com/watch?v=MPi2GqJg5QM
http://www.youtube.com/watch?v=C6-N-Pxmjxk
Acum crezi, ca am inteles ce problema ai vrut tu sa rezolvi? :)

| Sabrinutsa a răspuns:

Se cumpara tongue

| Dinu_Daniel-Grigorie_1982 a răspuns:

Am auzit că aceste cartușe sunt făcute pentru a fi reîncărcate de 2 ori.