| Petru_Pop_1991 a întrebat:

... am cumparat o pereche de casti cu microfon logilink hs0033, alimentare USB. le-am conectat la laptop si i-mi scrie asa : dispozitiv USB necunoscut. unul din dispozitivele atasate la acest computer s-a defectat si windows nu il recunoaste...
am incercat castile la alt laptop si merg.
am incercat sa downloadez drivere si nu a gasit nimic.
intrebarea este : ce as putea face sa functioneze? (ma poate ajuta cineva?)

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Problema e simpla. Laptopul tau nu are drivere pentru Windows 7. Numai pentru W8.1. Nu ai ce face. Uite:
http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ce windows ai? Ai instalat driver-ul "chipset" de pe site-ul producatorului acelui laptop si pentru Windows-ul pe care il ai? (nu cu programe de cautat si instalat drivere).
De fapt, toate driverele ar trebui sa le instalezi asa. (de pe site-ul producatorului).

| Petru_Pop_1991 explică (pentru horia2012):

Am w7. de vreo 2 luni am cumparat laptopul si mi-a instalat cineva w7 pe el si a zis ca nu mai am nevoie de nimic pe el (adica a instalat toate driverile) acuma dupa ce am cumparat castile, la conectare imi scrie tot timpul //'' unul dintre dispozitivele USB atasate la aces5t computer s-a defectat si windous nu il recunoaste''. daca ai putea sa te uiti in calculator la mine sa vezi ce poarte sa aiba (cu team viewer) ti- as fi recunoscator.

| horia2012 a răspuns (pentru Petru_Pop_1991):

Team Vier nu am dar Windowsw-ul instaleaza niste drivere generice (adica sa vezi ca functioneaza), nu instaleaza driverele integral. Spune-mi ce laptop ai (marca, numar) sa ved ce drivere gasesc.

| Petru_Pop_1991 explică (pentru horia2012):

Acer. snid : 44507194434... problema e ca eu sunt doar seara acasa. asta e si fb meu putem vb pe chat mai repede. https://www.facebook.com/pop.petru.71.

| horia2012 a răspuns (pentru Petru_Pop_1991):

Problema e simpla. Laptopul tau nu are drivere pentru Windows 7. Numai pentru W8.1. Nu ai ce face. Uite:
http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Cred ca e usb de la primul laptop este devina nu ca ar fi stricat dar daca e usb este 2.0 la laptop si la casti 3.0 nu merge.

| Petru_Pop_1991 explică:

La laptop am 3 usb. doua sunt 2.0 si unu 3.0... si am incercat toate. oare nu ar fi ceva problema din windows/?