| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o placuta da 4 gb ram de 12800 cand o introduc in pc nu se vede nimic pe ecran daca introduc alta porneste. Am incercat sa sa pornesc pc cu alta placuta si s-o introduc cand este pc pornit si nu merge mausul si tastatura.
Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

1. Niciodata sa nu mai introduci chestii cu PCul pornit (RAM, procesor, etc.)
2. Incearca sa o pui pe alt slot. Cate sloturi ai in total? Ce alte memorii mai ai?
3. E posibil sa trebuiasca sa schimbi chestii prin setup, gen timing, frecventa memoriei, etc.

| Cosoo a răspuns (pentru Radu284):

Am 2 sloturi ce este timing

| Radu284 a răspuns (pentru Cosoo):

Si in celalalt slot ce ai?
Timingul e cat sa astepte dupa memorie, cat sa o citeasca, etc.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing Sa bagi memoria cu pc-ul pornit? A dreac ea de scoala care o faceti voi...
Cap aveti, minte va mai trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu porneste deloc calculatorul sau nu porneste windows-ul? nu mai baga piese in calculator cu el pornit ca e posibil sa ramai fara calculator