| onneshhott a întrebat:

Salut de curând mi-am reinstalat Windows-ul și acum nu mai pornește pc-ul.nu știu de ce. Când pornesc calculatorul nu îmi apare pe ecran nici mausul și nu funcționează nici tastatura.
Știți ce as putea sa fac?
A da era sa uit am Windows 10
Funda

17 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Mai multe detalii vreau pentru a-ţi da un răspuns folositor. Ce anume îţi apare pe ecran? Dacă reconectezi perifericele ce se întâmplă? Ai încercat un Google search? Sau să reinstalezi?

Nu te lua după celelalte răspunsuri, sunt habarnişti. 10 e foarte bun şi-şi face update-urile cum trebuie. Nu există OS "fals". Se referă că nu are licenţă, dar asta nu are legătură cu update-urile. Nu are legătură cu porturile USB decât dacă e un sistem foarte vechi, în rest ar trebui să meargă.

| onneshhott explică (pentru Gizăz):

Deci mai multe detalii : am reistalat Windows-ul am asteptat cam o ora pana si-a facut toate rahaturile alea cu reinstalat fisiere si backup la aplicatiile selectate. Dupa ce a terminat de instalat Windows-ul si-a dat restart si imi apare imagine basic de unlock pe ecran. Nu imi arata scris sau altceva, numai ca pe orice tasta as apasa nu se deblocheaza si nici cursorul de la maus nu imi apare pe ecran.

| onneshhott explică (pentru Gizăz):

Si problema e ca sunt cam praf cand vine vorba de calculatore.

| RAY a răspuns (pentru onneshhott):

Ai timp sa inveti man

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru onneshhott):

Nu ai pierdut nici o licenta daca ai codul adica key il poti instala ori cand

| cezar003 a răspuns:

Sa lasi windows-ul sa-si faca update-urile necesare singur, avand in vedere ca ai mouse si tastatura cu port USB, nu ai INCA' acces la comenzi, banuiesc ca asta este problema Bill Gates nu se astepta sa vina un nespecialist sa instaleze softuri pe suportul lui, asa ca stai la coada

| onneshhott explică (pentru cezar003):

L-am lăsat să meargă vreo 2 ore sper să își revină sau ceva.

| cezar003 a răspuns (pentru onneshhott):

Poate aparatul tau nu este suficient de compatibil si ai dat undeva ignore la astfel de cerinta? Daca nu, atunci ma tem ca trebuie sa reinstalezi cu un set-up original apoi vezi tu cum i-ti platesti licenta tongue

| cezar003 a răspuns (pentru onneshhott):

Lasa-l sa-si revina, nu te va dezamagiwinking

| onneshhott explică (pentru cezar003):

Ma crezi sau nu habar nu am de unde este luat Windows-ul asa l-am cumparat

| cezar003 a răspuns (pentru onneshhott):

Daca ai rescris peste windowsul care l-ai avut a cumparare, ai pierdut licenta

| cezar003 a răspuns:

Si mai depinde si de unde ai luat acel windows

| cezar003 a răspuns:

Vezi ca win 10 nu este ca 7-le si sa-l culegi gratuit de pe torenti cu tot cu (detoate)

| cezar003 a răspuns:

Iar daca faci un update la 10 de pe un win fals, cam tot de pe acolo ti-o iei deci mare atentie si vezi cine te indruma ca nu toti sunt prieteni

| qest11 a răspuns:

Da mai multe detalii: ce iti apare scris pe ecran?

| onneshhott explică (pentru qest11):

Pe ecran nu apare nimic apare imagine de unlock cu poza pe care am setato.
Dar nu imi apare mausul ca de obicei si nici din tastatura nu il pot debloca

| alexdumitrescu a răspuns:

Ai rezolvat ca mi s-a intamplat si mie