| Madalin79 a întrebat:

Am cumparat o placuta RAM de la un prieten de al meu si nu imi merge la pc.ul meu, problema e ca au frecvente diferite, am pus.o si singura si tot nu imi porneste pc.ul. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mark72 a răspuns:

Salut, Madalin! Pai, trebuia sa stii ce fel de slot ai nevoie pentru pc-ul tau. Sunt diferite modele de sloturi DDR300, DDR1, DDR2, DDR3. Trebuia sa stii ce fel de model este placuta, inainte s-o cumperi. Poti afla ce fel de DDR este, uitandu-te pe placuta care o ai deja in pc, ma refer la cea care functioneaza. Daca nu vezi pe ea, atunci descarca-ti programul EVEREST, acolo ai sa vezi ce fel de DDR ai nevoie! Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

2 răspunsuri:
| 0Andrew0 a răspuns:

Placuta RAM are acelasi ddr ca celalalte?

| Madalin79 explică (pentru 0Andrew0):

Sunt amandoua DDR2