| Victor1254 a întrebat:

Am cumparat o tableta Asus memo pad si in carte scrie sa o incarci 8 ore inainte sa o deschizi. Are ceva daca o incarc 8 ore daca in prealabil am deschis-o sau o las asa?

1 răspuns:
| Admunssen a răspuns:

NMu are nimic. Ar fi de preferat sa o lasi in pace si chiar mai mult. Dupa o incarcare anevoioasa recomand sa o exploatezi la maxim golind acumulatorul pana la final. La fel o incarci inca 8 ore, chiar daca e full de la o vreme si iar "tragi" de ea. Acumulatorii "stati pe raft" mai mult timp trebuie formatati. Acesta se obtine prin incarcare indelungata si descarcare rapida. 1-2 cicluri este suficient.