| WWEady a întrebat:

Am cumparat recent o placa de memorie DDR 512 MB KINGMAX si atunci cand o bag in slot si pornesc PCul nu mi se aprinde monitorul si imi piuie unitatea am schimbat sloturile dar degeaba CUM AS PUTEA SA REZOLV ASTA

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Du unitatea in service. Daca folosesti doar placa asta face aceeasi figura? Posibil sa nu se inteleaga cu memoriile deja aflate in sistem.

| WWEady explică (pentru KodrutZ):

Da doar placa acea

| dragos1294 a răspuns:

Ramul cumparat are aceeasi frecventa cu cel din pc? daca nu cred ca din cauza asta nu iti merge pc.ul