| WWEady a întrebat:

Am bagat in PC o placa de memorie 512 mb DDR 400 Mhz kingmax inainte am avut una 256 mb 266 Mhz si cand am inlocuito imi beep-uie unitatea si nu se aprinde monitorul

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Asa mi-a facut si mie.Esti sigur ca este bine fixata in slot? Schimba slot-ul si ai grija sa fie bine prinsa acolo.Introdu-o in slot si cand pui PC-ul in pozitia normala unde il pui tu ai grija sa nu il busesti de ceva, sau sa faci alte lucruri care pot cauza iesirea din slot.
Daca e alt DDR normal nu ar intra in slot. Daca frecventa e prea mare placa de baza ar reduceo la cat suporta ea.

Peste tot unde am vaut cerintele placii de baza la memorie sunt DDR-ul(slot-ul) si frecventa.Dar eu am cu frecventa mult mai mare decat merge placa de baza si a fost redusa, deci merge...

| WWEady explică (pentru Wehrmacht):

Omule iti multumesc sunt un prost nu era bine fixata acele clame faceau click cand intra dar am apasat mai bine pe placa THANKS

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Raul126 a răspuns:

Pai poate ai luat tu o placa ram care nu e buna... poti avea DDR2 Sau chiar DDR 3...

| Tihanov_Vladimir_1987 a răspuns:

Esti sigur ca placa ta de baza suporta noua memorie