| flaviuscr7 a întrebat:

Am cumparat recent un stick iar capatul usb " joaca " un pic de tot. E normal sau se poate agrava oricand, sa stiu ce fac pentru ca inca il pot returna.

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Bai, flaviuscr7, ce e aia ca " joaca un pic de tot". De tot nu inseamna un pic. Te-ai prins? Du-te si returneaza-l unde l-ai cumparat. Dar sa ai bonul ca sa poti sa dovedesti ca l-ai cumparat de acolo. Daca aia nu vor sa-ti inlocuiasca stick-ul, du-te cu tata sau mama la Oficiul pentru protectia consumatorului si fa acolo o reclamatie, Te rezolva aia, ca de-abia asteapta sa aiba o paine de mancat.Bafta.

| flaviuscr7 explică (pentru noktambul):

"un pic de tot" e o expresie. Ma rog, poate am gresit eu. Am vrut sa evidentiez faptul ca nu este chiar asa grav. Am sa merg cel mai probabil maine sa-l returnez, iar daca imi este aprobata cererea, sa-l inlocuiesc cu un alt model. Tu te-ai duce pentru un stick la Oficiul pentru protectia consumatorului, avand o problema de o gravitate atat de scazuta? Fi serios!

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Pai ai 2 posibilitati ori il returnezi, ori il pastrezi si ai mare grija cum il folosesti.
Adica sa nu il fortezi cand in introduci in USB.

| horia2012 a răspuns:

Nu e nicio problema. Daca te deranjeaza asa de tare, ori il returnezi, ori il lasi asa, ori cumperi "picatura" si il lipesti.

| SPOONM8 a răspuns:

E normal sa faca, si eu am mouse, tastatura, stick si toate fac la fel si functioneaza, stai linistit ca nu se v-a strica.