| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un adaptor de la VGA la DVI si un cablu DVI la HDMI, astfel le-am conectat, nu am alta intrare in plasma, decat DMI si Scart. In momentul in care incerc sa trec pe monitor nu imi arata nimic, iar laptopul se face negru. Am incercat toate setarile posibile din laptop. Are cineva idee ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Schimba blocul adaptor VGA-DVI la unul VGA-DMI.
Semnalul HDMI este diferit de DMI, este posibil sa n-o poata "digera" (prelucra) plasma ta.

1 răspuns:
| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

VGA - analog
HDMI- digital
Nu se poate face o trecere de la analog la digital doar printr-un procedeu de acest tip.
Ai nevoie de un convertor VGA-> HDMI, care e mai scump, mai mare si necesita cursa separata de curent. (ca un transformator ca sa zic asa)