| SundMax a întrebat:

Am cumparat un DVD-RW
http://www.emag.ro/dvd-writer-lg-sata-negru-bulk-gh22ns5 0/pd/E66G3BBBM/
Si am incercat sa bootez pe un DVD-R 1-8x Cu programul Nero 6 si imi scoate DVD-R (Discul) din DVD-RW [Nu este compatibil dvd-rw cu discul DVD-R? Sau este prea mic pentru viteza de scriere? Multumesc! Cer ajutor!

2 răspunsuri:
| MetfeXs a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema...am schimbat sursa la pc si a mers perfect. Daca ai una Noname sau Deluxe poti sa le schimbi si sa iti iei una mai mare 500-600. Depinde ce componente ai la calculator.

| SundMax explică (pentru MetfeXs):

Am sursa de 450, dace inseamna viteza de scriere la un dvd-wr ex: Viteza de scriere DVD-R:

16x...este viteza maxima de scriere, sau viteza mimima sa stiu ce fel de dvd-uri sa cumpar! mersi! astept un raspuns favorabil de la cine se pricepe cu asa ceva.