| SDavidS a întrebat:

Am cumparat un router wireless si imio cere un modem ce e ala, fara modem nu poate functiona?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce ai: laptop ori pc. Laptop-ul are modem wireless incorporat, pentru pc ai nevoie de un adaptor wireless, il gasesti la toate magazinele de calculatoare ori la cele online. Numai bine.

| SDavidS explică (pentru Ioandelasal):

Am laptop si internet de la stic si nu pot instala routerul, ce sa fac?

| Ioandelasal a răspuns (pentru SDavidS):

Router-ul trebuie configurat si configurarea este explicata in brosura pe care ai primit-o la cumpararea lui. Daca nu te descurci cu explicatiile din brosura cheama pe cineva priceput. De asemenea, in functie de programul de operare, trebuie facuta instalarea pe laptop, daca ai Windows XP, Vista sau 7 atunci poti da sa se faca instalarea automata.

| SDavidS explică (pentru Ioandelasal):

Da am windows 7 si am instalat dar nu merge, ce sa fac?

| Ioandelasal a răspuns (pentru SDavidS):

Nu spui daca ai facut configurarea router-ului. Daca nu este facuta atunci nu merge.

| Jameson a răspuns:

Ori il conectezi la un cablu de net sau ii pui modem.

| Nostradamuss a răspuns:

Daca nu stii ce e ala modem cu siguranta nu ai sa reusesti sa setezi tu router-ul.cheama pe cineva care se pricepe.