| CeVorbestiMa a întrebat:

Am curatat zona tastaturii laptopului cu o carpa speciala pentru asa ceva, umeda..insa au ramas niste semne.Ce as putea sa ii fac? daca l-as pune langa un calorifer peste noapte ar ajuta?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu-l pune lângă calorifer. Mai mult înrăutățești situația. Șterge cu altă cârpă în acel loc unde sunt semnele.

| CeVorbestiMa explică (pentru OnuOnulică):

Am sters si nu se duce...totusi nu se evapora? adica teoretic era doar apa pe carpa

| OnuOnulică a răspuns (pentru CeVorbestiMa):

Da, o să se evapore.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Langa da. Dar sa nu il tii prea mult.

| StefiChan8D a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi, cum adica semne? Nu e bine sa il lasi langa vreo sursa de caldura, se va arde in interior.

| CeVorbestiMa explică (pentru StefiChan8D):

Niste semne efectiv.Pe acolo cum am sters eu...am dat dâre cu carpa..ca sa zic asa, ei bine acum se vad dâre ca si cum ar fi de murdarie, ca si cum nu ar fi fost doar apa pe carpa ci si ceva uleios.Am anti-aliasing pe laptop si poate am stricat aia.dar totusi as vrea sa stiu daca as putea sa ii fac ceva